Orbán Viktor úgy nyilatkozott, hogy Vlagyimir Putyin megbízható és tiszteletteljes együttműködő partnerként van jelen a két ország közötti kapcsolatokban.


Orbán Viktor miniszterelnök nemrégiben interjút adott, amelyben határozottan kijelentette, hogy a háború 2025-re elkerülhetetlenül véget ér. A leghangsúlyosabb kérdés azonban az, hogy ez béketárgyalások révén vagy az egyik fél teljes megsemmisülésével fog történni. A miniszterelnök emellett beszélt az idei év kihívásairól is, és megosztotta véleményét Magyar Péterről, akit ő Gyurcsány Ferencnél is gyengébbnek ítél meg.

Orbán Viktor karácsonyi interjúját azzal indította, hogy a Magyar Nemzet kérdésére leszögezte: a magdeburgi merénylethez hasonló nem történt Európában a migrációs invázió előtt. Hozzátette, hogy Magyarországon nekünk nem kell aggódnunk, mert csak az olyan országokban lesz komoly feladat a hasonló terrorcselekmények megakadályozása, ahová beengedték a migránsokat.

Ahol nem engednek be, ott világosan látható a tanulság: nem szabad többet megnyitni az ajtót számukra. Kérdés, mi a nehezebb: a küszöbön állókat elutasítani, vagy ha már beléptek, hogyan védd meg magad tőlük? Mi, magyarok, szerencsére időben észleltük a helyzetet, és bátorsággal mondtunk nemet. Ha egyszer hibázol, máris egy teljesen új valóságba kerülsz, ahol a németek már réges-régen otthon érzik magukat.

- fogalmazott a miniszterelnök.

Orbán Viktor megemlékezett arról is, hogy Európa mindemellett gazdasági válságban szenved ráadásul úgy, hogy közben az Egyesült Államokkal együtt már közel 300 milliárd eurót költött az orosz-ukrán háborúra. Szerinte ebből az összegből "az életszínvonal gyors emelkedését lehetett volna elérni egész Európában" és az "európai fejlettség szintjére felhozhattuk volna a teljes Balkánt", valamint "megfékezhettük volna a migrációt".

De ez a pénz elégett

- Emelte ki a miniszterelnök, aki úgy véli, hogy az Ukrajnába irányuló milliárdos támogatások nem hoztak valódi eredményeket. Az ország területének egyötödét orosz csapatok foglalták el, és számos ember szenvedett súlyos sérüléseket, míg sokan megnyomorodtak. További százezrek maradtak özvegyen vagy árván, miközben milliók kényszerültek elhagyni otthonaikat.

A 2024-es év azonban nem csak Európának és Ukrajnának volt nehéz, hanem Orbán Viktornak is.

Nincs könnyű esztendő az én hivatásomban. Az viszont kétségtelen, hogy ilyen peches periódusra még nem volt példa.

- fogalmazott és elárulta, hogy úgy látja, hogy amióta a "rendszerváltás szele" belesodorta őt a politikába, azóta még nem álltak ilyen rosszul a nemzetközi politika csillagai.

Orbán Viktor hangsúlyozta, hogy egy kiegyensúlyozott és egészséges külpolitika alapvető célja a baráti kapcsolatok kiépítése, valamint minél több ország bevonása Magyarország sikerének támogatásába. Örömmel tapasztalhatjuk, hogy az új amerikai elnök pozitív érzésekkel viseltetik Magyarország iránt. Ezen kívül a kínai elnök látogatásai is figyelemre méltóak, hiszen csupán két európai országot választott, hogy meglátogassa: Magyarországot és Franciaországot.

- mondta Orbán Viktor, aki szerint bonyolult ügy egyszerre jóban lenni mindenkivel, miközben nekik vannak konfliktusaik egymással.

A miniszterelnök szerint Donald Trump hivatalba lépéséből jelentősen profitálnak majd a magyar emberek, ugyanis "ez egy fair vízumrendszer és kettős adóztatást kizáró egyezmény a két ország között, és erőteljes amerikai tőkebefektetések érkeznek majd Magyarországra".

1990 óta, a kommunizmus bukása után a nyugati világban újfajta politikai küzdelem zajlik. A liberálisok nemzetközi világkormányzást és progresszív világrendet építenek, a velük szemben fellépő patrióták pedig ragaszkodnak a nemzetek alapján szervezett világrendhez. Most Donald Trump győzelmével a patrióták sorsfordító esélyt kaptak

Orbán Viktor belefogott az európai helyzet elemzésébe.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy rendelkezik egy átfogó "haditervvel", amelynek célja, hogy szorosabb együttműködéseket építsenek ki az európai konzervatív politikai erőkkel. Kiemelte, hogy fontos, hogy az Európai Néppárt tagpártjai számára világossá tegyék: a valódi kereszténydemokrata jobboldal és hagyományaik a patrióta politikai irányzatokhoz kötődnek, nem pedig az eddigi mainstream politikai formációkhoz.

- Megosztotta elképzeléseit a magyar miniszterelnök.

Orbán Viktor a magyar uniós soros elnökségről elmondta, hogy tanácsot kért "idősebb, régi barátaitól", akik közül a korábbi francia elnök, Nicolas Sarkozy adta a legmeggyőzőbb tanácsot, miszerint döntse el, hogy bürokratikus vagy politikai elnökséget akar-e. Ő végül a politikai elnökség mellett döntött, hogy megoldást találhassanak az égető kérdésekre, annak ellenére, hogy Nicolas Sarkozy figyelmeztette, hogy amennyiben ezt az utat választják, abban az esetben mindenki támadni fogja.

Az első a háború. Ha politikai EU-elnökséget viszünk, akkor a békével és a békemisszióval kell kezdeni. A második a schengeni bővítés, Románia és Bulgária ügye. A harmadik a Nyugat-Balkán, amit már rég föl kellett volna venni az Európai Unióba, de elakadt a bővítés. A negyedik, hogy tönkremegy az európai gazdaság. Aztán az európai mezőgazdaság jövője. Leültem a miniszterekkel és a munkatársaimmal, fölmértük az erőforrásainkat és a bátorságunkat, ezután vállaltuk a politikai elnökséget. Ki emlékszik arra, hogy milyen uniós elnökségek voltak előttünk? Senki

- magyarázta Orbán Viktor, aki hozzátette, hogy a "magyar elnökség emléke sokáig megmarad az emberek emlékezetében".

"Természetesen szeretnénk minden évben előre lépni. De van olyan év, amikor az is siker, ha életben maradunk, az is jó, ha nem csúszunk vissza. A háborús évek ilyenek. A háború három évét Magyarország kibekkelte" - értékelte a gazdasági helyzetet a magyar miniszterelnök.

Orbán Viktor kifejtette, hogy a kormány igyekezett a háborús helyzetet Magyarország előnyére fordítani, azonban ez Európa más országainak nem sikerült, hiszen a konfliktus minden gazdaságra súlyos hatással volt. Az, hogy Magyarország nem süllyedt el, és versenyképességét megőrizte, különösen figyelemre méltó teljesítmény, ami stabil alapot teremt ahhoz, hogy a háború befejezése után az ország lendületes fejlődésnek indulhasson.

- jelentette ki Orbán Viktor, hangsúlyozva a kormány álláspontját.

Az idei évben Magyar Péter és a Tisza Párt igazi szenzációt keltett a közéletben. Orbán Viktor, aki szerint a miniszterelnöknek elsősorban az emberek és az ország ügyeivel kellene foglalkoznia, mégis kifejezte véleményét az új kihívóról. Az események alakulása izgalmas kérdéseket vet fel a politikai tájékozódásban, és sokan figyelemmel kísérik, hogy milyen irányba terelik a közbeszédet.

- A miniszterelnök kiemelte Magyar Péter teljesítményét.

Orbán Viktor véleménye szerint a verseny szoros kapcsolata a Fidesz sikerével abban rejlik, hogy "ha nem állsz folyamatos kihívások elé, könnyen beleeshetsz a kényelem csapdájába, és tévesen azt gondolhatod, hogy a megszokott rutin elegendő ahhoz, hogy jól végezd a dolgod". Ezt pedig a politikai színtéren kifejezetten veszélyesnek tartja.

A miniszterelnök azt is elárulta, hogy mindig érdeklődéssel figyeli, hogy milyen kihívókat állít elé az élet, de az már egy másik kérdés, hogy az "ország számára jó-e, ami az ellenzéki térfélen történik". Abban biztos, hogy egy értelmes politikai verseny, amelyben a fontos dolgokról van szó, az kedvező minden országnak, de ha "az agresszív hőbörgés válik uralkodóvá, amit most az új ellenzéki stratégia hozott magával, az biztosan nem jó".

Az a versenyző, aki folyamatosan az ellenfele eszközeire panaszkodik, gyenge alapokra építkezik. Az igazi erő abban rejlik, hogy a kihívásokat saját fejlődésének részeként kezeljük, és nem a körülményekre fogjuk a gyengeségeinket.

- ismerte el, majd hozzátette, hogy a Fidesz megküzd a kihívóval az bármilyen fegyvernemet is választ.

Az interjú végén Orbán Viktor üzenetet küldött a magyar népnek 2024 karácsonyára. "Rendkívül nehéz elhinni, hogy három év brutális háború után, amely közvetlenül a szomszédságunkban zajlik, és a hibás brüsszeli döntések következményeként, valamint a gazdaságokat sújtó szankciós politika következményeiként, a háborúra adott rossz válaszok miatt felhalmozódott magas inflációs időszak után, a következő év valóban jó, sőt, fantasztikus lesz. A magyarok mondják: 'Hiszem, ha látom.' Hát azt kívánom, hogy végre láthassák" - zárta szavait a miniszterelnök.

Related posts