Orbán mostani fellépése során a legélesebb kritikát fogalmazta meg az oroszok ellen hozott uniós szankciókkal szemben, mint eddig soha.


Itt az ideje beszélni a szankciókról!

A háború véget ért?

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: - Semmiképpen sem.

Az orosz gazdaság súlyos csapásokat szenvedett el, amelyek jelentősen befolyásolták fejlődését és stabilitását. A külső nyomások, szankciók és belső problémák együttesen hozzájárultak ahhoz, hogy a gazdasági helyzet drámaian megromlott. Az ipar, a kereskedelem és a pénzügyi szektor mind olyan területek, amelyek komoly kihívásokkal néznek szembe, és ez a helyzet az emberek mindennapi életére is hatással van. A gazdasági struktúrák megerősítése és a diverzifikáció elengedhetetlen ahhoz, hogy Oroszország kilábaljon ebből a nehéz helyzetből.

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: - Semmiképpen sem.

Sikerült Európának más, megfizethető forrásból helyettesítenie az orosz energiát?

Természetesen! Íme egy egyedibb változat: - Semmiképpen sem.

A brüsszeli bürokraták által megalkotott szankciók sajnálatos módon egyetlen eredményt hoztak: aláásták az európai gazdaság versenyképességét. Most pedig elérkezett az idő, hogy változást hozzunk!

Nagyjából így szól magyarul Orbán Viktor még kedd éjszaka kitweetelt angol nyelvű posztja, amihez egy 48 másodperces videó is készült, amiben már a Magyarország által elveszített eurómilliárdokról is szó van (persze nem arról a tényleges 1,04 milliárdról, amit a magyar kormány uniós szabályokat figyelmen kívül hagyó politikája miatt veszítettünk).

A magyar miniszterelnök már korábban is világosan kifejezte Brüsszel és a szankciók ellenességét, oroszbarát retorikájával pedig egyre inkább felhívta magára a figyelmet – ebben pedig Fico szlovák miniszterelnök is csatlakozott hozzá az EU keretein belül. Ez a hozzáállás azonban elsősorban a belföldi politikai játszmák színtere volt. Míg az álláspontok hangzatosak voltak, a kormány tettei más irányt mutattak: eddig hazánk az összes európai szankciót megszavazta, még ha néha enyhítette is azokat, mint például Kirill pátriárka esetében, akit többször is sikerült kimenteni a szankciós listáról a magyar kormány közbenjárásával.

Valószínűleg Donald Trump hatalomra jutásának köszönhetően mostanra megszerezte azt a magabiztosságot, hogy a nemzetközi politikai színtéren is felvegye a harcot az ukrajnai agresszió miatt az oroszokat büntetni hivatott uniós intézkedésekkel szemben. A poszt rendkívül népszerűvé vált, hiszen a cikk írásának időpontjában körülbelül 11 ezer lájkot és több mint hatszáz reakciót gyűjtött össze, különösen a szélsőséges, oroszbarát nézeteket valló profilok, például a német AfD támogatóinak körében.

Related posts