Schadl György nem töltheti be a végrehajtói szerepet, ennek ellenére évente akár százmillió forintot is kereshet.

Schadl irodája továbbra is aktívan végrehajtási eljárásokat folytat, azonban ezúttal a végrehajtó szerepét Kovássy Szabolcs tölti be, aki az állandó helyettesének van kijelölve, és 10 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkezik.
Bár Schadl György, akit korrupcióval vádoltak, nem folytathatja tevékenységét végrehajtóként, a hírek szerint irodáján keresztül évi százmilliós bevételre tett szert. Ezt a 24.hu cégbírósági adatok alapján tárta fel. Korábban már napvilágot látott, hogy Schadl, aki 2021 novemberétől két évig börtönben volt, a letartóztatása alatt összesen 189 millió forintot keresett az általa irányított, állami feladatokat ellátó végrehajtói irodák révén.
Schadlnek úgy sikerült a felfüggesztés ellenére is jól keresnie, mert az irodáját egy állandó helyettes Kovássy Szabolcs vette át, aki már a 2015-ben Schadl vezetésével alakult elnökségnek is tagja volt, valamint a jelenlegi, 2023 májusában újraszerveződött vezetőségnek is tagja. Schadl és Kovássy úgy állapodtak meg, hogy Schadl irodája végzi a végrehajtásokat, ám abban Kovássy 10 százalékos tulajdonrészt kap. A 24.hu szerint a cégbíróságra leadott iratokban úgy állapodtak meg, hogy a cég nyereségén is így osztoznak meg: 90 százalékot kap Schadl és 10-et Kovássy. Mivel volt olyan év, mikor a Schadl és Társa Végrehajtói Iroda nyeresége meghaladta a 300 millió forintot, ez nem kevés pénzt jelentett Schadlnek.
Kovássyt a végrehajtói kar választotta Schadl helyettesének, és egyúttal jóváhagyta a cégátalakítást is. Hasonló lépést tett Schadl felesége, Schadl-Baranyai Helga, akit szintén felfüggesztettek a végrehajtói pozíciójából. Az ő utódja Bihari Zsófia Nóra lett, aki szintén a végrehajtói feladatokat látja el, és a tulajdonjogot, valamint a nyereséget 90-10 arányban osztják meg. Ez a struktúra jelentős anyagi előnyökhöz juttatta a családot, hiszen a Schadl-Baranyai és Társa Végrehajtói Iroda az elmúlt öt év során közel egymilliárd forint nyereséget könyvelhetett el.
Schadl György végrehajtói megbízatása 2022-ben lejárt, azonban a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar névjegyzékében még mindig megtalálható. Irodája, a büntetőper ellenére, továbbra is működhet és foglalkozhat végrehajtásokkal. A büntetőper következtében fegyelmi eljárás indult ellene, amely miatt a hosszabbításról szóló döntést felfüggesztették. A fegyelmi eljárás folytatása azonban csak a büntetőper lezárása után válik lehetővé.
Schadl Györgyöt, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar volt elnökét azzal vádolják, hogy - Völner Pál volt igazságügyi államtitkár segítségével - intézett többeknek végrehajtói kinevezéseket, ezért pedig a végrehajtói iroda bevételének egy részét vagy teljes egészét kérte. Völner Pál a vád szerint 2-5 millió forintos részletekben 83 millió forintot kapott a segítségért, Schadl György pedig összesen 970 millió forintot. A végrehajtói kar volt elnöke és Völner Pál is ártatlannak tartja magát.
Ha felelevenítené az évek óta húzódó Schadl-Völner ügy apróbb részleteit, hallgassa meg közéleti podcastunk, a Fülke egy korábbi adását, amiben összefoglaltuk, amit a Schadl-ügyről tudni érdemes, kezdve a főszereplőktől és köreiktől, az általuk kiépített korrupciós hálózattól át a lebukásig és a következményekig: