Miért érdemes elkerülni az alkalmazások bezárását az okostelefonon? Az alkalmazások bezárása elsőre logikus lépésnek tűnhet, hiszen így szabad teret adunk a készülékünknek, de valójában számos hátránya is lehet ennek a gyakorlatnak. Először is, a háttér


Galambos Lajcsi minden mozdulatát műholdas megfigyelőrendszer révén figyelik a hatóságok a volt felesége búcsúztatóján.

Az iPhone gyártója hangsúlyozza, hogy ha szeretnéd, hogy a telefonod akkumulátora hosszabb ideig bírja, érdemes nyitva hagynod az aktívan futó alkalmazásokat. Az Apple szerint ezek az appok nem fogyasztanak jelentősen az áramtartalékból, sőt, a bezárásuk éppen ellentétes hatással bírhat: akár csökkentheti is az akkumulátor élettartamát.

(A legújabb információk és események itt elérhetők)

A cupertinói érvelés szerint az alkalmazások ilyenkor "nem ténylegesen nyitva állnak, csupán készenléti állapotban várakoznak, hogy támogassák a navigációt és a multitaskingot". John Gruber, a Daring Fireball blog népszerű kütyüszakértője pedig arra hívja fel a figyelmet, hogy "egy befagyasztott alkalmazás újraaktiválása jelentősen kevesebb CPU-teljesítményt (és energiát) igényel, mint amikor egy kényszerített kilépés után újra kell indítani az appot".

Talán érdemes úgy tekinteni erre a helyzetre, mintha egy autót vezetnénk. A kézifék meghúzása sokkal gyorsabb és hatékonyabb módja a megállásnak, mint ha leállítanánk a motort, kiszállnánk az autóból és bezárnánk az ajtókat. Ezt a párhuzamot az UniladTech elemzése is hangsúlyozza.

Előfordulhat, hogy néha kénytelenek vagyunk kényszeríteni az alkalmazásokat a bezárásra, ha nem reagálnak megfelelően. Gruber viszont azt hangsúlyozza, hogy az iOS-eszközök rendkívül hatékonyan kezelik a felfüggesztett alkalmazások energiafogyasztását. Gyakorlatilag "lefagyasztják" ezeket az appokat, mielőtt újra aktiválódnának, így minimalizálva a felesleges energiahasználatot.

Fontos megjegyezni, hogy bizonyos alkalmazások képesek kikerülni ezt az általános irányelvet, attól függően, hogy milyen engedélyeket kaptak azelőtt. Különösen a helymeghatározási szolgáltatásokat használó appok esetében ez még hangsúlyosabb: ezek gyakran továbbra is folytatják a felhasználó nyomon követését és kihasználják a teljes energiafelhasználási lehetőségeiket, még akkor is, ha a felhasználó éppen nem használja őket.

Ez jelentős mértékben csökkentheti az akkumulátor teljesítményét és rövidítheti az üzemidőt. Bár kényelmesen letilthatjuk a helymeghatározási engedélyeket, ha éppen nem használjuk az adott alkalmazást, azonban nagyon fárasztó lenne minden alkalommal újra engedélyezni, amikor újra szeretnénk használni. Végső soron érdemes átgondolni, mennyi időn belül térünk vissza az egyes appokhoz a bezárás után. Ha ez csupán néhány percet vesz igénybe, akkor – ahogyan Gruber is hangsúlyozta – sokkal több akkumulátor-üzemidőt pazarolunk az alkalmazások nulláról történő újraindítására, mintha a helymeghatározó szolgáltatások folyamatosan működnének ezen idő alatt.

Related posts