Érdekes és váratlan részletek kerültek napvilágra A Hunyadi írójának életéről.
"Az 'István, a király' film nem hagyott mély nyomot bennem, ahogy van. A 80 éves Szörényi Levente osztotta meg velünk emlékeit."
Bán Mór, akit eredetileg Bán János néven ismerünk, az utóbbi időszakban többször is a figyelem középpontjába került, hiszen a népszerű, tíz részes Hunyadi-sorozat alapját az ő regényei képezik. Nemrégiben lapunknak nyilatkozott, és kifejezte, hogy örömmel tölti el, ahogyan a munkáját feldolgozták, ugyanakkor arra is számított, hogy a sorozat debütálása után kritikák érhetik. Már korábban is tudni lehetett, hogy a könyvekben a Hunyadi család története tovább fog folytatódni, hiszen Bán Mór egy grandiózus könyvsorozat megírását ígérte a rajongóknak, amely három generáció életét és küzdelmeit mutatja be. Ezen kívül azt is megosztotta velünk, hogy véleménye szerint teljesen logikus lenne a folytatás filmes adaptációjának elkészítése is.
Bár napjainkra Bán Mór neve szorosan összefonódott a Hunyadi család legendás történetével, valójában egy sor véletlen esemény vezetett ahhoz, hogy végül elismert íróvá vált. Egy korábbi interjúban elárulta, hogy sosem tervezte, hogy író lesz. A sors fintora, hogy egy iskolai fogadás ösztönözte arra, hogy megpróbálja szerencséjét ezen a területen: a kihívás az volt, hogy ki mer bevinni egy saját írást a megyei laphoz. Ráadásul nem csupán bevitte az alkotását, hanem nyolcadikos diákként óriási sikert aratott vele, hiszen bekerült a Petőfi Népe 1983. június 12-i számába.
Az író életében nem csupán ez a különös esemény emelkedik ki, hanem egy másik, filmbe illő fordulat is. Ugyanis felfedezték, hogy ugyanabban a teremben érettségizett, ahol korábban világra jött. Ezt a szokatlan egybeesést azzal magyarázhatjuk, hogy a kecskeméti Bányai Júlia Gimnázium, ahol ő tanulmányait végezte, 1968-ban még szülészetként működött – számol be róla az Index.
Érdekes fordulatot vesz a történet, hogy Bán Mór kezdetben nem Hunyadi János életét kívánta feldolgozni a több kötetes műsorában, hanem Corvin Jánosét, a híres törökverő unokáját. Miközben Corvin János kalandos életét kutatta, felfedezte, hogy a magyar történelem valódi mérföldköve nem a mohácsi csata vereségében rejlik, hanem sokkal inkább Nándorfehérvár 1521-es ostromának kudarcaiban.