Magdi, a nyugdíjas tanárnő, már 33 éve merül el az origami művészetében, és azóta mester szintre emelte tudását. Minden egyes hajtásban és formában tükröződik a szenvedélye és a precizitása, melyekkel a papírművészet varázslatos világába kalauzolja el azo


A japán origami legkorábbi írásos említése 1680-ból származik, így ez a dátum különleges jelentőséggel bír a papírhajtogatás történetében.

- Óvodás és általános iskolás éveim során rengeteg élményt gyűjtöttem, és különösen az utóbbiban sok kedves visszajelzést kaptam kollégáimtól. A szakköreimre járó diákok számára nemcsak az íráskészség fejlődött, hanem a logikai gondolkodásuk is élesedett, így irodalomból és matematikából is eredményesebbé váltak. Ennek az az oka, hogy az origamizás nem csupán szórakoztató, hanem hihetetlenül hasznos tevékenység is: összehangolja a szem-kéz koordinációt, aktiválja a jobb és bal agyféltekét, és javítja a memóriát, a finommotorikát, valamint a térlátást is - mesélte Magdi, aki textiltervező iparművészként kezdte pályafutását, de a textilgyárak bezárása után a pedagógia világában találta meg a helyét.

Magdi kreatív vénája nem véletlenül alakult úgy, ahogyan. Édesapja festőművészként számos elismerést szerzett, köztük a brüsszeli világkiállításon elnyert első díjat, ami a családi hagyományok fényét emelte. A II. világháború kegyetlen évei alatt, amikor a Don-kanyarban súlyos sérüléseket szenvedett, nem adta fel: megtanult biciklizni, majd sorra látogatta a kiállításokat, és műteremvezetőként is tevékenykedett. A művészet iránti szenvedélye öröklődött, hiszen lányai is ezt a szellemiséget képviselik. Az idősebbik lány külföldi IKEA üzletek lakberendező tervezőjeként bontogatja szárnyait, míg a fiatalabbik a fotográfia világában találta meg a helyét, ahol tanít is. Az alkotás és a szépség iránti szeretet családi örökség lett számukra.

- Papírból mindent meg lehet hajtogatni, csak legyen hozzá elég türelmünk. Emlékszem, annak idején egy barátnőmmel mentem el az első origami tanfolyamomra, eleinte szédültem, csak lestem, mit csinál a mellettem ülő - nevetett Magdi. - A lényeg, hogy kezdőként nem szabad nagyon nehéz modellel kezdeni, mert az ember kiszalad a világból. Mindent az alaplépésektől kell elkezdeni. Ahogy telt az idő, egyre inkább a szerelmese lettem ennek a technikának, majd pedig azt vettem észre, hogy egyre több helyre hívtak, hogy tartsak foglalkozásokat, többek között könyvtárakba és tematikus ázsiai napokra, sőt! Immár 8 éve, hogy 60 pluszosoknak is tartok órákat. Látom, mennyire élvezik, engem ez pedig hatalmas boldogsággal tölt el. Van aki még otthon is folytatja a munkát, és elküldi, mit sikerült készítenie - fűzte hozzá.

Related posts