Lehetséges, hogy hamarosan letiltják a "dubaji csokit", amely már az Aldi és a Lidl kínálatában is slágertermékké vált. Azonban létezik egy jelentős eltérés a két áruházlánc között, ami érdemes lehet a figyelmünkre.


"Nem vagyok rajongója a kétszínű embereknek..." - folytatódik a Peter Sramek és a Zámbó család közötti feszültség, ami továbbra is izgalmas és drámai fordulatokat hoz.

Dubaj csokoládé őrület söpör végig az országon, legyen szó saját kezűleg készített finomságokról vagy a boltok polcain fellelhető népszerű édességekről. Nemrégiben a Lidl különleges akciót hirdetett a dubaji csoki hozzávalóiból, de annyira nagy volt az érdeklődés, hogy a készlet szinte azonnal elfogyott, már a reggeli órákban sem maradt belőle a lelkes vásárlóknak.

Az őrület természetesen továbbra is tart, hiszen azóta megérkeztek az akciós csokoládék a Lidl és az Aldi polcaira, ám a két üzletlánc között jelentős eltérések figyelhetők meg. A Lidl vásárlói számára a csokoládék mennyisége két darabra lett korlátozva, míg az Aldi esetében egyelőre nincsenek ilyen megkötések.

A Lidl-nél 100 grammos kiszerelés érhető el, amelynek ára 2499 forint. Az Aldi esetében 30 és 90 grammos kiszerelések vannak. Előbbinek 499, utóbbinak 1 499 forint darabja. Vagyis azt látjuk, hogy a kilónkénti árban az Aldi messze jobb ajánlattal áll elő.

Hogy melyik finomabb, azt viszont mindenki maga dönti el.

A TikTok révén szinte villámgyorsan terjedt el a köztudatban a dubaji csoki, amely a különleges pirított tésztával és pisztáciakrémmel töltött csokoládéval hódít. Sokan már most úgy vélik, hogy ez az édesség az idei ünnepi szezon kiemelkedő slágere lesz. De felmerül a kérdés: vajon a Magyarországon kapható változatokat valóban nevezhetjük dubaji csokinak? Hasonlóan a champagne-i pezsgőhöz vagy a portói bornál megszokott oltalom alatt álló eredetmegjelöléshez, elképzelhető, hogy a név használatát szabályozni kellene.

A dubaji csokoládé mint földrajzi jellegű termék különleges jogi védelem alatt áll. Ez azt jelenti, hogy a jövőben akár szigorúbb korlátozások is életbe léphetnek arra vonatkozóan, hogy kik jogosultak e megnevezést használni.

Bár a neve alapján akár azt is hihetnénk, hogy hagyományos dubaji édességről van szó, amely a földrajzi származása miatt alakult így, de itt nem erről van szó. Az édesség ugyanis Sarah Hamoudához, a dubaji székhelyű Fix Dessert Chocolatier alapítójához köthető, és egy TikTok-videónak köszönhetően lett világszenzáció - olvasható a Blikk cikkében, ahol további részleteke is kiderülnek.

Related posts