A nők egyre inkább kihasználják a Facebook-csoportokat, hogy információkat gyűjtsenek randipartnereikről. Ezen platformok segítségével már számos megcsalást és bántalmazó kapcsolatot lepleztek le. Az online közösség ereje lehetőséget ad arra, hogy a hölgy


Fedezd fel a varázslatos városokat, ahova mindössze 11 ezer forintért eljuthatsz vonattal! Íme 6 lenyűgöző úti cél, ahol élvezheted a nyugodt környezetet, távol a turisták tömegétől.

Létezik egy olyan Facebook-csoport, amelyben nők osztják meg azoknak a férfiaknak a képeit, profiljait, akikkel ismerkednek, és azt várják a többiektől, hogy meséljék el, ismerik-e, vannak-e vele tapasztalatai, vagy épp, hogy mit tudnak róla.

A csoport tevékenysége számos országra és városra kiterjed, beleértve Budapestet is. Habár a kezdeményezés sok szempontból előnyös lehet, sokan kifejezték ellenvéleményüket, mivel a férfiak, akik részt vesznek benne, gyakran agresszív magatartást tanúsítanak, fenyegetőznek, és volt olyan eset is, amikor valaki a rendőrséghez kívánt fordulni a helyzet kezelése érdekében.

Az első Are We Dating the Same Guy? - azaz Ugyanazzal a sráccal randizunk? - néven ismert Facebook-csoportot 2022-ben alapították New Yorkban, kifejezetten szingli nők számára, és az induláskor már 163 ezer tagot vonzott. Azóta számos hasonló közösség alakult meg világszerte, különböző városokban, köztük Budapesten is, ahol a helyi nők is megoszthatják tapasztalataikat és figyelmeztethetik egymást.

A lényege, hogy a tagok megoszthatják randipartnerük vagy akár párjuk nevét, életkorát, jellemzőit, fotóját, és a többiek segítségét kérik azzal kapcsolatban, hogy ismerik-e az illetőt, esetleg vannak-e vele tapasztalataik.

A csoportok létszáma 2024 januárjában meghaladta a 3,5 millió tagot, és azóta valószínűleg még többen csatlakoztak. A közösségi szabályaik szigorúak: a Facebook-bejegyzésekben tilos személyes információkat, mint például címeket, megosztani. Az újonnan belépni kívánó felhasználók alapos ellenőrzésen esnek át, hogy kiszűrhessék a hamis profilokat.

- Ha kiposztolják egy srác képét, és megjelenik alatta harminc hozzászólás, és mind negatív, akkor gyanús, hogy a sráccal van a baj - mondta az álnéven megszólaló Luca, az Are We Dating the Same Guy? - Budapest zárt csoport létrehozója a Telexnek. 2023-ban alapította a csoportot, miután három férfi is átverte.

Elmondta, hogy a csoport létszáma meghaladja a négyezer főt, és a tagok között egyaránt találhatók külföldi és magyar lányok. A szabályzat szerint azonban tilos a csoportban megosztott információkat másokkal, kívülállókkal közölni. Úgy véli, hogy ennek a szabálynak a betartása nem mindenki számára evidens, és többen is megszegik azt.

Az alapító tag már több fenyegető üzenetet kapott olyan férfiaktól, akikről több másik tag is megjegyezte, hogy erőszaktevőként és agresszívként ismerik őket. Akadt olyan fiatalember is, aki azzal riogatott, hogy jogi lépéseket tesz, amennyiben nem tüntetik el a róla szóló bejegyzést – számol be a Telex. Noha valóban létezik a hamis vádaskodás lehetősége, és az is elképzelhető, hogy valaki csak egy korábbi kapcsolata miatt keres revansot, nem elhanyagolható, hogy bizonyos információk felfedése más nőket is megóvhat a lehetséges traumától és erőszaktól.

– Nem sokkal azután, hogy létrejött a csoport, egy idősebb hölgy eljuttatta hozzám a gondolatait, kifejezve háláját a közösségünk iránt. Kiderült, hogy az egyik barátnője kapcsolatba került egy férfival, akiről a csoportunkban nyilvánosságra került, hogy már több nővel szemben is erőszakos volt – mesélte Luca a Telexnek.

Bár elsőre talán furcsának tűnhet, de a csoportok igencsak értékes szerepet töltenek be. Számos alkalommal megfigyelhettük, hogy ezek a közösségek segítettek feltárni olyan férfiakat, akik veszélyes bántalmazók, vagy akik manipulálták a nőket. Az AWDTSG-csoportok például rengeteg hűtlenségi ügyet is napvilágra hoztak. Ezt tapasztalhatta Desiree Westman is, aki a TikTokon osztotta meg a történetét a csalfa férjéről.

Ma reggel egy érdekes üzenetet kaptam a TikTokomon egy lánytól, aki a férjemet ismeri. Megkérdezte, hogy posztoltam-e őt az "Ugyanazzal a sráccal randevúzunk?" Facebook-csoportban. Hát nem, nem randevúztam vele – ő a férjem, nem csupán egy randi! De nem ő az egyetlen, akit a csoportban lebuktattak; más nők is felfedték a pasijukat. Tavaly tavasszal Mikayla Miedzianowski is rábukkant a barátja fotójára egy AWDTSG-csoportban, és megdöbbenve olvasta a kommentet, amely azt állította, hogy a képen látható férfi egy másik tag ismerősével kezdett járni.

A Washington Post hírei szerint a 29 éves Shannon Hiottot tragikus módon megölte volt partnere, miután az ohiói fiatal nő a közösségi médiában, többek között egy AWDTSG-csoportban is, nyilvánosan vádolta őt azzal, hogy ellopta a pénzét és a gyógyszereit.

A csoportok paradox módon váltak a nők védelmének eszközeivé, miközben egyúttal az életükben káoszt is generálhatnak. Gyakran előfordul, hogy a férfiakat megalapozatlan vádakkal illetik súlyos bűncselekményekkel kapcsolatban. Bár többen is tettek kísérletet ezeknek a csoportoknak a bejelentésére vagy megszüntetésére, eddig egyik próbálkozás sem bizonyult eredményesnek. Mindezek ellenére az AWDTSG-oldalak sok nő számára nyújtanak védelmet a csalódásoktól, traumáktól és bántalmazástól, emellett gyakran napvilágra hozzák a hűtlenségeket is. Érdekesség, hogy férfiak is létrehoztak hasonló csoportokat Are We Dating the Same Girl? néven, amelyek célja a kapcsolatok és a hűség kérdéseinek feltérképezése.

Related posts