Kulcsár Krisztián véleménye szerint a Széchy-ügy körüli események bűnpártolás és maszlagkeresés jegyében zajlanak.

A Magyar Olimpiai Bizottság korábbi elnöke szerint nagy a hallgatás, ami a kormány gyermekvédelemhez való hozzáállására is rávilágít.
"Áldozatok és tanúk léptek elő, hogy megosszák tapasztalataikat. Részletesen beszámoltak arról, hogy az edző hosszú évtizedeken keresztül fizikailag bántalmazta a fiatal sportolókat, és azonosították, hogy rendszeres, hatalmi pozíciójából fakadó szexuális visszaéléseket is elkövetett. Mindezek ellenére azonban a helyzet változatlan marad" - írta Kulcsár Krisztián, olimpiai ezüstérmes vívó és a Magyar Olimpiai Bizottság volt elnöke, a Széchy Tamás úszóedző ügyében tett nyilatkozatában a közösségi médiában. A korábbi sportvezető nyílt kérdést intézett mindazokhoz, akik hallgatnak: "Mi szükséges még ahhoz, hogy megszólaljanak?"
A sportért felelős államtitkár és a Magyar Olimpiai Bizottság néma csendben figyeli az eseményeket. A Magyar Úszó Szövetség elnöke, aki egykor Széchy tanítványa volt, szintén hallgat. Úgy tűnik, hogy az ügy elmaszatolása és a felelősség elkerülése sokkal inkább érdekli őket, mint a nyilvánosság elé állni. Kulcsár Wladár Sándor nem habozik, hogy másokat is megnevezzen, olyan sportvezetőket, akik szemtanúi voltak a történteknek. Ők azok, akik a múltban lehetőséget adtak Széchy Tamásnak, hogy karrierje szárnyaljon, miközben tudták, hogy a háttérben gyermekek szenvednek. Kulcsár felsorolja Schmitt Pál volt MOB-elnököt, Gallov Rezsőt és Harcsár Istvánt, az egykori Országos Testnevelési és Sporthivatal vezetőit, valamint a sportminisztereket, Deutsch Tamást, Jánosi Györgyöt és Gyurcsány Ferencet, akik mind részesei voltak ennek a tragikus helyzetnek.
Egyetlen szó sem hangzik el, ráadásul a bocsánatkérés gondolata is teljesen hiányzik. A múlt feltárásának szándéka pedig fel sem merül. Ezzel szemben az uszoda továbbra is Széchy nevét viseli, és a Magyar Úszó Szövetség a nemrégiben megjelent Széchy-könyvet népszerűsíti - írta Kulcsár. Szerinte az eset rávilágít a kormány gyermekvédelemhez való viszonyára, akárcsak a „bicskei pedofil bűnrészesnek” adott kegyelmi ügy.
"Nyilvánvaló, hogy bűnpártolás zajlik" - tette hozzá.
A 2004-ben meghalt Széchy neve azóta forog újra a közbeszédben, hogy májusban könyv jelent meg róla, amelyet az úszószövetség is népszerűsített. A kötet szerzői elsősorban sikereiről emlékeznek meg, holott közismert, hogy brutális eszközökkel kényszerítette ki tanítványaiból az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmek sokaságát hozó teljesítményt.
Ezt követően Batházi Tamás egykori olimpikon úszó, a Magyar Úszószövetség (MÚSZ) volt főtitkára beszélt arról, hogy a kötet megjelenése után Széchy több tanítványa is jelentkezett nála, akik arról számoltak be, hogy fiatal korukban az edző szexuális visszaélést követett el ellenük. Mostanáig csak Füzesy Tamás mondta el a nevét, arcát vállalva azt, hogy hogyan közeledett hozzá Széchy.
A kérdéses ügy kapcsán az úszószövetség Wladár javaslatára egy vizsgálóbizottságot hozott létre.
Ennek működését a minap Hosszú Katinka kritizálta, aki szerint a MÚSZ gyermekvédelmi struktúrája alapvető hiányosságokkal küzd.
Februárban vált nyilvánvalóvá, hogy Kulcsár Krisztián a Tisza Párt mögött áll, miután beszédet mondott a szervezet kongresszusán.