Japán egy lenyűgöző, több mint 26 milliárd dolláros felfedezést tett, amely a következő izgalmas lehetőségeket rejti magában.


A tenger mélyén felfedeztek egy sűrű mangángumókra épülő mezőt, amely számos más átmeneti fémet rejt magában.

A Nippon Alapítvány és a Tokiói Egyetem felmérése sűrű mangáncsomókból álló mezőt talált Minamitorishima szigetének tengerfenékén, körülbelül 5700 méterrel a tengerszint alatt - írja az UNILAD.

A mangáncsomók kitermelése hamarosan megkezdődik, mivel a kutatók több ezer tonna kobaltot és nikkelt fedeztek fel bennük, és a lerakódások valószínűleg rezet is tartalmaznak. Ezek az átmeneti fémek kulcsszerepet játszanak az elektromos járművek akkumulátorainak előállításában, emellett sugárhajtóművek, gázturbinák és vegyi feldolgozási folyamatok során is nélkülözhetetlenek.

A Trading Economics legfrissebb piaci adatai szerint jelenleg egy tonna kobalt ára meghaladja a 24 ezer dollárt, ami körülbelül 9 millió forintnak felel meg. Ezzel szemben egy tonna nikkel értéke több mint 15 ezer dollár, vagyis körülbelül 6 millió forint. Ennek alapján a 610 ezer tonna kobalt és 740 ezer tonna nikkel összesített piaci értéke elérheti a 26.290.780.000 dollárt. Idén tavasszal Japánban jelentős felfedezést tettek: körülbelül 230 millió tonna ritka ásványt találtak, miután egy kutatócsapat 100 tengerfenéki helyszínt vizsgált meg távirányítású víz alatti járművek segítségével. Yasuhiro Kato, a Tokiói Egyetem professzora bejelentette, hogy a tervek szerint évente hárommillió tonna ásványt kívánnak kiemelni a felfedezett lelőhelyekről. Az Interesting Engineering cikke szerint az óceánból nyert kobalt és nikkel felhasználásával Japán csökkentheti a külföldi forrásoktól való függőségét, és képes lehet kielégíteni az elektromos járművek akkumulátorai iránti belső keresletét.

"A legfőbb célunk, hogy kutatási eredményeink hozzájáruljanak Japán gazdasági fejlődéséhez azzal, hogy kialakítanak egy hazai ellátási láncot, amely a bányászattól kezdve a gyártásig terjed. Ezzel Japánt valódi tudományos és technológiai nemzetté formáljuk." - áll a Tokiói Egyetem sajtóközleményében.

Related posts