Hőségriadó: Az egész ország területén kihirdették a legmagasabb, harmadfokú riasztást - Figyelem, jön a forróság! - Időjárás friss hírek


Csütörtök hajnalától kezdődően országos szinten a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe. Ezért fontos, hogy figyeljünk az egészségünkre! Az országos tisztifőorvos néhány hasznos tanáccsal szolgál a kánikulai időszakra vonatkozóan.

Csütörtök hajnaltól harmadfokozatúra emelik és 2025. július 26-án (szombat) 24:00 óráig meghosszabbítják a hőségriasztást - írja honlapján a katasztrófavédelem. Az országos tisztifőorvos által elrendelt, legmagasabb fokozatú hőségriasztás az ország egész területére vonatkozik.

A tartós hőség nem csupán a felnőttekre gyakorol hatást, hanem a legfiatalabbakra, az idősebbekre, a várandós nőkre, és azok számára is kockázatot jelent, akik szív- és érrendszeri problémákkal küzdenek. A tartósan magas hőmérséklet nem csupán kényelmetlen, hanem különféle egészségügyi problémákhoz is vezethet, mint például fáradtság, koncentrációs nehézségek és egyéb kellemetlen tünetek. Az átlagosnál forróbb napok tehát bárkinél megzavarhatják a mindennapi életet, ezért fontos, hogy figyeljünk egymásra és óvatosak legyünk a hőségben.

A hőségriadó idején a következő hasznos tanácsokat osztották meg a közleményben:

Július 21-től tűzgyújtási tilalom lépett életbe az ország minden területén, amely kiterjed az erdőkre és azok 200 méteres környezetére. A kánikulában a kiszáradt lágyszárú növényzet rendkívül érzékeny a tűzre, így a legapróbb szikra vagy hőforrás is könnyen lángra lobbanthatja. A saját kertben ugyan lehetőség van grillezésre vagy bográcsozásra, de a katasztrófavédelem arra figyelmeztet, hogy a tüzet egy pillanatra se hagyjuk magára.

Különös figyelmet érdemel, hogy a forró nyári napokban mennyire lényeges az idősek jólétének ellenőrzése. Az idei nyáron már 1040 alkalommal kérték a tűzoltók segítségét, mert az egyedül élő idős szomszédok hosszú ideje eltűntek, és be kellett jutni a lakásukba vagy házukba. Az ilyen helyzetekben az idősek gyakran bezárkóznak, és a kulcsot a zárban hagyják belül, ami megnehezíti a segítségnyújtást. Sokan közülük olyan egészségi állapotban vannak, hogy nem tudják segítséget kérni, ha bajba kerülnek – figyelmeztettek a szakértők.

Related posts