Három katéterezés tapasztalata után Varga Zoltán aggódva várta a szívműtétet.
Botrányos fejlemények: Nagy Zsolt Leo barátnője titkos néven írogatott a Farm VIP résztvevőiről – Most pedig megérkezett a beismerő vallomás!
A világklasszis nyolcas, az utánozhatatlan zseni, játékosként és edzőként egyaránt maradandót alkotott, azonban sokunkban hiányérzet él az életútja kapcsán. Magyarországot az 1968-as mexikói olimpiát követően hagyta el, hogy hosszú évtizedek elteltével a Ferencváros edzőjeként térjen vissza. Ez a második Fradi-korszak a kispadon, valamint az azt követő évek igencsak viharosak voltak. Beteg szíve végül 65 éves korában állt meg, de öröksége tovább él.
A ferencvárosi tábor szinte istenként imádta őt a kommunizmus éveiben. Pályafutása során olyan utánozhatatlan megoldásokat és virtuóz cselekedeteket mutatott be, amelyek örökre beírták nevét a futballtörténelembe. Olimpiai aranyérmek, VVK-győzelem és számos bajnoki cím fémjelezte sikereit. Mégis, Varga úgy döntött, hogy a szabad világot választja, ami különös irányt adott életének. Az, hogy miért nem vált belőle a várt "hivatásos" világklasszis, és hogy pályafutása miért alakult úgy, ahogy, már egy másik történet. Ma már leginkább arra emlékeznek, hogy edzőként próbálja rendbe tenni a Fradi öltözőjét, ahol tapasztalataival és szenvedélyével igyekszik újraéleszteni a csapat szellemét.
- Emlékszem a napra, amikor bemutatták, mint a Ferencváros trénerét. Óriási hatással volt rám. Mindig szerettem a futballt, de onnantól kezdve Varga Zoli-fanatikus lettem. Az élet ajándékának tartom, hogy később a barátomnak tudhattam őt. Megismerkedtünk, bemutatkoztam neki, beszélgettünk, s onnantól kezdve kapcsolatban maradtunk. Segítettem mindenben, amiben tudtam. Én, a sajóvárkonyi egyszerű cigány gyerek, ő pedig a híres olimpiai bajnok. Csodálatos ember volt, aki hihetetlenül vágyott a szeretetre. Hányszor mondta nekem, hogy a három testvér közül ő volt a legkisebb, és mindig neki jutott a legkevesebb figyelem. Pedig rajongásig szerette az édesanyját, még egy festményt is őrzött róla. Kevesen tudják, hogy a halála előtti időszakban volt egy barátnője, Klaudia, aki fontos volt számára, mégsem engedte, hogy hozzá költözzön. Zoli akkor már a János kórház közelében lakott, és egyre több gond volt a szívével. Háromszor katéterezték, utoljára Pécsett. Ott mondták neki, hogy a következő már súlyos műtét, ha szükség lesz rá. Zoli ezt nem vállalta, tudom, hogy félt - mesélte a Blikknek Tama József.
Ahogy ő maga mondta, egy egyszerű cigány ember. Nem roma, ezt kikérte magának, hanem cigány. Hároméves koráig csecsemőotthonban volt, aztán nevelőszülőkhöz került Sajóvárkonyba, majd élt és dolgozott Ózdon, s a kilencvenes évek elején a fővárosba került. 28 évig az egészségügyben alkalmazták, jelenleg a Hajós Alfréd uszodában afféle mindenes, no, meg mellékes munkát vállal, hogy megélhessen. Az 52 éves férfi mégis úgy döntött, a legenda halálának 15. évfordulójára a saját pénzén emléktáblát készíttet. Ezt a táblát szerdán 11 órakor a II. kerületi Rőzse utcában található épület falán leplezik le, ott, ahol Varga az utolsó éveit töltötte.