Hajfestés a várandósság időszakában: Szabad, vagy sem? - Életmód A várandósság csodás, ám sok kérdést felvető időszak az életben. Az egyik gyakran felmerülő téma a hajfestés, amely sok kismama számára fontos lehet. De vajon biztonságos-e festeni a hajat,

Hajfestés a várandósság alatt – szabad vagy tilos? Ez a kérdés sok kismama fejében megfordul, és nem véletlenül. A terhesség alatt a női test számos változáson megy keresztül, és ez a hajunkra is hatással lehet. Néhány hajfesték olyan kémiai anyagokat tartalmaz, amelyek alacsony dózisban ugyan, de potenciálisan károsak lehetnek, így érthető, hogy a kismamák aggódnak a biztonság miatt. A hajfestés folyamata során a természetes pigmentek elbomlanak, és helyettük mesterséges színezőanyagok lépnek be a hajszál szerkezetébe, általában hidrogénperoxid segítségével. De vajon mindez mennyire fontos a várandósság alatt? A szakértők véleménye megoszlik, hiszen a kutatások eddig nem mutatták ki egyértelműen, hogy a hajfestékek közvetlenül káros hatással lennének a magzatra. Mindazonáltal sokan javasolják, hogy a terhesség alatt a lehető legkevesebb vegyi anyaggal érintkezzünk, és ha lehet, válasszunk természetes alapú vagy ammóniamentes festékeket. Így csökkenthetjük a kockázatokat, miközben megőrizzük hajunk szépségét. Tehát a válasz nem fekete-fehér: ha festeni szeretnél, érdemes megfontolnod a biztonságosabb alternatívákat, és konzultálnod a kezelőorvosoddal, hogy a legjobb döntést hozhasd meg.
A terhesség alatt a megváltozott hormonháztartás hatására változik a haj szerkezete, és másképpen reagálhat a korábbi festékre is. Ha már mindenképp változtatni szeretnénk a hajszínünkön a várandósság ideje alatt, váltsunk észszerűen, válasszunk biztonságosabb megoldást. Teljes hajfestés helyett olyan technikát érdemes kipróbálni, ahol megoldható, hogy a festék ne érintkezzen a fejbőrrel. Ilyen például a melír, az ombre és a balayage, amikor a hajszálak fóliába kerülnek, ezáltal a fejbőrhöz is kevesebb vegyszer ér.
Ezekkel a módszerekkel könnyedén átvészelhetjük a természetes hajszín és a festett árnyalat közötti átmenetet. Az Instagram tele van inspiráló képekkel, ahol láthatjuk, hogy Kate Hudson és Blake Lively is ezt az utat választotta. Ha viszont valaki nem szeretne búcsút inteni a megszokott hajszínének, a melír technika remek lehetőséget kínál, hogy a teljes festés hatását elérjük. Fontos azonban, hogy ehhez szakképzett szakember keze alatt végezzük el a folyamatot, hiszen a megfelelő tudás elengedhetetlen a kívánt eredmény eléréséhez. Ne kísérletezzünk otthon, inkább bízzuk a feladatot egy profi fodrászra!
Nemcsak a hajfestési szokásainkat, hanem a fazont is érdemes megváltoztatni a várandósság ideje alatt. Egyrészről a terhesség során megváltozhat, kerekebbé válhat az arcforma, amihez előnyösebb lehet egy új frizura. Az sem baj, ha a frizura könnyen kezelhető, mert a szülés utáni első hetekben és hónapokban biztos kevesebb idő jut majd rá, mint amennyit szeretnénk. És ami talán a legtöbbet nyom a latban, hogy jót tesz ilyenkor a léleknek is a megújulás. A kismamák gyakran tétováznak, vajon melyik a legideálisabb frizura a szoptatás időszakában, de ilyenkor sem feltétlenül kell a rövid haj mellett dönteni. A hosszú haj is könnyen kezelhető, ha lófarokba fogva hordja a kismama.