"Könnyen érthető gyakorlati igény" - Két fideszes politikus levelet intézett az Európai Parlament képviselőihez az úgynevezett "átláthatósági" törvény kapcsán.

A levelet, amelyet az EUrolgousnak is megküldtek, Gál Kinga, a Fidesz-frakció elnöke és Deutsch Tamás, a frakció vezetője írta alá. A dokumentum elején hangsúlyozzák:
Magyarországon a demokrácia a nép kezében van – nem pedig idegen hatalmak vagy azok képviselőinek befolyása alatt.
A Fidesz politikai képviselői arra figyelmeztetnek, hogy az uniós színtéren olyan botrányok ütötték fel a fejüket, amelyek a politikai befolyás túlzott mértékére hívják fel a figyelmet. Álláspontjuk szerint nyomozati anyagok és nyilvánosságra került információk támasztják alá azt a feltételezést, hogy ezek a problémák elsősorban brüsszeli és amerikai központú szervezetekhez köthetők, amelyek...
Több millió dollárral támogatták azokat a magyar aktivista csoportokat és médiaplatformokat, amelyek bátran képviselik a baloldali-liberális eszméket és célokat.
Gál és Deutsch hangsúlyozzák, hogy "ezek a szervezetek ellentétes propagandát folytatnak Magyarország nemzeti érdekeivel". Felfedik továbbá, hogy céljuk a magyar határvédelmi képességek aláásása, valamint az uniós forrásokhoz való magyar hozzáférés megnehezítése. A fideszes képviselők arra is felhívják a figyelmet, hogy az uniós előírások megtiltják a politikai pártok külföldi támogatását, és emlékeztetnek az Egyesült Államok gyakorlatára, ahol kötelező a külföldi finanszírozású szervezetek regisztrálása és hatósági ellenőrzés alá vonása, amennyiben azok idegen érdekek befolyása alatt állnak.
A levél szerzői a magyar jogszabályok céljaként a nemzeti szuverenitás védelmét emelik ki, különös figyelmet fordítva a közéletben megjelenő rejtett külföldi befolyás elleni küzdelemre. Részletesen ismertetik, hogy azok a szervezetek, amelyek befolyást gyakorolnak a közéletre és külföldi forrásokból származó pénzügyi támogatásban részesülnek, kötelezően regisztrálniuk kell. A támogatás elfogadása kizárólag előzetes engedély birtokában lehetséges, továbbá a szervezetek vezetőinek nyilvános vagyonnyilatkozatot kell benyújtaniuk, ezzel is biztosítva a transzparenciát és a felelősségvállalást.
A jelenlegi geopolitikai környezetben a szuverenitás megóvása már nem csupán elméleti diskurzus, hanem elengedhetetlen gyakorlati igény. Magyarország legújabb jogszabálya új irányt mutat a demokratikus intézmények külső hatásoktól való védelmében, egyben megerősíti a nemzet önrendelkezési jogát. E törvény nem csupán jogi keretet ad, hanem világos politikai üzenetet is hordoz: a magyar demokrácia felelőssége kizárólag a magyar állampolgárok felé áll fenn.
Természetesen! Íme egy egyedi változat: A levél végén a következő aláírás található: Gál Kinga és Deutsch Tamás.