A brit hadsereg új, drónelhárító lézerfegyvert próbált ki, amely forradalmasíthatja a légvédelem területét. Ez a modern technológia lehetővé teszi a repülőképes fenyegetések gyors és hatékony semlegesítését, így növelve a biztonságot a harctéren. A teszte


A londoni védelmi minisztérium szerdán közzétett tájékoztatása alapján egy forradalmi energiájú fegyver került bevetésre, amelyet egy páncélozott járműről irányítottak drónok ellen. Ez a fejlett fegyver minden egyes célpontot sikeresen megsemmisített. Az új technológia intenzív infravörös sugarakat használ, amelyeket precíziós érzékelő és követő rendszerek segítségével irányítanak a kijelölt célokra.

A lézerfegyver a hagyományos lőszereket használó eszközöktől eltérően gyakorlatilag korlátlanul bevethető, így költséghatékony alternatívát jelent egyes jelenleg hadrendben álló fegyverek helyett, áll a minisztérium közleményében.

Az utóbbi hetekben Londonban számos új, lézertechnológián alapuló támadó és védelmi fegyverrendszer fejlesztéséről számoltak be. Az október végén közzétett tájékoztatás szerint a brit légierő sikeresen tesztelt egy rakétaelhárító rendszert, amely lézeres technológiára épül, és amelyet repülőgépekre lehet telepíteni, ráadásul a tesztek során százszázalékos találati arányt értek el. Ezt megelőzően pedig bejelentették, hogy a közeljövőben a brit hadihajókat is lézerfegyverekkel fogják felszerelni, amelyek drónok és rakéták ellen vethetők be, és a céljuk a légi támadások hatékony elhárítása.

Jelenleg egy innovatív rádiófrekvenciás irányított energiafegyver (Radio Frequency Directed Energy Weapon, RFDEW) fejlesztése zajlik, amely forradalmasíthatja a harctéri taktikai lehetőségeket. Ez a rendszer nemcsak képes lesz az ellenséges fegyverek különböző típusainak felderítésére, hanem hatékonyan nyomon is követi azokat, valamint precíziós támadásokat hajt végre szárazföldi, tengeri és légi környezetben egyaránt.

A múlt hónapban új típusú, brit gyártmányú miniatűr manőverező robotrepülőgépet is sikerrel tesztelt a brit királyi légierő, ennek a Spear (Lándzsa) nevű új generációs fegyvernek a hatótávolsága meghaladja a 100 kilométert, és számos célpont, köztük légvédelmi rendszerek, hajók, harckocsik, védett katonai létesítmények és nagy sebességgel mozgó járművek ellen is bevethető. Hadrendbe állításuk után a Spear robotrepülőgépekkel a brit légierő F-35B harci repülőgépeit szerelik fel, és ezzel lehetővé válik bevetésük a szárazföldről, valamint a brit királyi haditengerészet Queen Elizabeth osztályú repülőgép-hordozóiról is. (MTI)

Related posts