Botrányos eseményekre hívja fel a figyelmet a Dinamo, míg az FK elnöke a provokáció szavát használja. | Székely Sport

A Dinamo hivatalos vizsgálatot kezdeményezett a hétfői FK Csíkszereda elleni bajnoki mérkőzés után, hivatkozva a szervezési és biztonsági hiányosságokra. A klub sajtóközleménye hangsúlyozta, hogy a szurkolók beléptetése indokolatlanul elhúzódott, és voltak olyanok, akiket csak a mérkőzés kezdetének közeledtével engedtek be a stadionba. Ráadásul az állítások szerint könnygázt is bevetettek, miközben a vendégszektorban nők és gyermekek is tartózkodtak.
További sérelmeket emeltek, miszerint a hivatalos képviselőiket áthelyezték a hazai és a vendégszektor közé, és a mérkőzés lefújása után is feltartóztatták őket. Emellett egy már jóváhagyott molinó belépését is megakadályozták, miközben kétségeiknek adtak hangot a stadion élvonalbeli mérkőzésekre való alkalmasságát illetően.
A klub elvárja, hogy mindenkivel szemben tiszteletteljes és méltányos bánásmódot tanúsítsanak, és szankciókat helyez kilátásba azokkal szemben, akik ezt megszegik.
Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke szerint a Dinamo elleni mérkőzést követő sajtóvisszhang előre borítékolható volt. "Erre a visszhangra számítottunk a román sajtóból, mert mindig ez volt" - fogalmazott, hozzátéve, hogy nem először találkoznak ilyen szurkolótáborral:
A bukaresti klub méltatlankodásaira is kitért, de ennek jelentőséget nem tulajdonított. "Én nem láttam semmilyen panaszt. Ők állítólag jeleztek valamit, de én az állítólagos jelzésekben nem nagyon hiszek" - mondta, majd így folytatta: "Nem akarom megsérteni a Dinamót, de jelen pillanatban pontosan a századik helyen vannak a prioritási listámon, és egyáltalán nem foglalkozom azzal, hogy ők mit csinálnak".
Szondy véleménye szerint a Dinamo volt az a csapat, amely a leginkább eljárásellenes módon lépett fel. "Ravaszul ügyeskedtek, hogy a szurkolóik számára több belépőt biztosítsanak, mint ami a hivatalos keretek között járt volna" - hangsúlyozta, majd folytatta:
A mérkőzés biztosításának kérdését alapvetően pozitívnak értékelte, ugyanakkor kiemelte a kontextus fontosságát is. "Azok, akik már komolyabb helyszíneken jártak futballmeccseken, és ismerik a szervezés részleteit, pontosan tudják, miről van szó. Én az UEFA menedzsment szakterületén tanultam, és volt alkalmam mélyebben belemerülni ebbe a témába, hiszen vizsgáznom is kellett belőle" - hangsúlyozta.
A rendbontás okainak elemzésére is rávilágított: "A botrány gyökerei abban rejlenek, hogy a szurkolókat nem engedték be megfelelő időben a stadionba, így sokan késve érkeztek. Ez a feszültség volt az a gyújtópont, ami elindította a konfliktust a rendfenntartó erők és a Dinamo szurkolói között."
Szerinte azonban a történet nem a stadionnál kezdődött: "A történet ott indult, hogy egy zömében alvilági személyekből álló csoport elindult Bukarestből. Ha nem álltak volna meg pár székely faluban tönkretenni a központot, zászlókat letépni, megfélemlíteni a lakosságot, akkor ide értek volna időben".
Dicsérte a helyi rendfenntartókat, ugyanakkor országos szinten hiányosságokra mutatott rá. "A csíkszeredai és a Maros megyei csendőrség munkáját pozitívnak tartom. De a más megyében lévő rendfenntartóknak a munkája felől azért van egy kérdésem" - utalt arra, hogy a rendbontók akadálytalanul jutottak el Csíkszeredába.
Egyértelművé tette, kikről van szó: "Ne tévedjünk, a mérkőzésre nem bukaresti családapák jöttek a feleségükkel és a gyermekeikkel. Értesüléseink szerint komoly bűnözői háttérrel rendelkező csoport érkezett Bukarestből", majd hozzátette: "És, hogy ezek nyugodtan sétálnak Romániában, és azt csinálnak, amit akarnak, amikor bejönnek Hargita-Kovászna megyékbe, hát ez számomra irreális, felháborító és tarthatatlan".