A szabolcsi szociális dolgozók átlagbére alig haladja meg a nettó 117 ezer forintot, ami jelentős kihívást jelent a szakma képviselői számára.


Budapest továbbra is dominálja az országos kereseti statisztikákat. A legfrissebb KSH adatok szerint tavaly, az első három negyedév összesítése alapján, a fővárosi munkavállalók nettó átlagkeresete körülbelül 510 ezer forintot tett ki, ahogy arról a Pénzcentrum is beszámolt.

A statisztikai hivatal adatai alapján az országos nettó átlagkereset 421 275 forint körül alakult. Érdekes megjegyezni, hogy Budapesten kívül csupán Győr-Moson-Sopron megye volt az, ahol a dolgozók ennél magasabb jövedelmet vihettek haza.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb statisztikái szerint a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye lakói kereseti szempontból a legnagyobb hátrányban vannak, hiszen átlagkeresetük mindössze 309 513 forint, ami közel 112 ezer forinttal kevesebb az országos átlaghoz képest. Ezen kívül, Békés és Nógrád megyében is hasonló helyzet tapasztalható, mivel ott az átlagbér nem éri el a 330 ezer forintot.

A statisztikai hivatal nyújtotta információk alapján világossá válik, hogy mely megyékben és szektorokban találhatóak a legnagyobb jövedelemmel rendelkező, illetve a legrosszabbul kereső munkavállalók.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében sem éppen rózsás a helyzet, hiszen a szociális munkások nettó jövedelme mindössze 64 forinttal haladja meg a minimumot.

Érdekes megfigyelés, hogy a legmagasabb jövedelműek körülbelül kilencszer annyit keresnek, mint a legrosszabbul keresők. A legfrissebb statisztikák alapján a "villamosenergia-, gáz-, gőzellátás, légkondicionálás" szektorban dolgozó Tolna megyeiek élvezik a legmagasabb bérszínvonalat, havi nettó 1 048 455 forintot keresve. Az elemzések szerint ez a paksi atomerőműnek köszönhető, mivel az ott dolgozó mérnökök fizetése jelentősen megemeli a megyei átlagkeresetet.

Related posts