A kínai államfő bejelentette a mesterséges intelligencia forradalom következő szakaszát.

2025. május 6-án újra felfedezzük, miként befolyásolja a LegalTech és a DigitalCompliance a versenyképességet, és áttekintjük azokat a kulcsfontosságú jogi és szabályozási területeket, amelyek meghatározzák a vállalatok digitális jelenlétét a modern üzleti környezetben.
Fontos, hogy tudomásul vegyük a hiányosságainkat, és fokozott erőfeszítéseket tegyünk a technológiai újítások, az ipari fejlődés és a mesterséges intelligenciával segített alkalmazások széleskörű támogatása érdekében.
„Tedd egyedivé a szövegedet!” – hangsúlyozta Hszi. Az elnök aláhúzta, hogy a kormányzat elkötelezett a közbeszerzések, a szellemi tulajdon védelme, a kutatási kezdeményezések és a tehetséggondozás támogatása mellett.
Szakértők véleménye alapján Kína az utóbbi év során markánsan csökkentette a távolságot az Egyesült Államokkal szemben a mesterséges intelligencia innovációjának terén. A DeepSeek nevű kínai startup januárban bemutatott egy új MI-modellt, amelyről azt állítják, hogy alacsonyabb teljesítményű chipek felhasználásával és költséghatékonyabb módszerekkel készült, mint a nyugati riválisok termékei.
A kínai elnök hangsúlyozta, hogy folytatnunk kell az alapkutatások megerősítését, és erőfeszítéseinket a csúcskategóriás chipek és alapszoftverek fejlesztésére kell összpontosítanunk. A célunk, hogy elsajátítsuk a kulcsfontosságú technológiákat, miközben egy független, ellenőrizhető és együttműködő mesterséges intelligencia alapszoftver- és hardverrendszert alakítsunk ki.
Hszi hozzátette, hogy fel kell gyorsítani a mesterséges intelligenciára vonatkozó szabályozások és törvények kidolgozását, valamint ki kell építeni egy "kockázati figyelmeztető és vészhelyzeti reagálási rendszert annak biztosítására, hogy a mesterséges intelligencia biztonságos, megbízható és ellenőrizhető legyen".